U nas

Dowiesz się wszystkiego

Współczesna

Produkcja suplementów diety

Produkcja suplementów dietyjest dość ciekawym zagadnieniem, które ostatnio cieszy się coraz większą popularnością, jednak budzi trochę kontrowersji. Czy słusznie? W sumie, to mógłbym na to odpowiedzieć od razu, ale najpierw musimy sobie pewne rzeczy uporządkować, bo w tej debacie dochodzi do licznych nieporozumień, które następnie rzutują na dezorientację osób nieobeznanych w temacie. Wyjaśnijmy sobie, czym jest ten cały suplement, a dopiero potem rozważmy, czym jest produkcja suplementów diety.

Przeciętny człowiek nie wie, jaka jest różnica między witaminami i suplementami. Dla typowego Kowalskiego jest to jedno i to samo. Oczekują więc podobnych efektów i tu mogą się nieźle pomylić. Między suplementami i witaminami jest bardzo dużo różnic, nawet więcej niż podobieństw. Nie możemy brać byle czego, nieświadomi skutków działania tego, co zażywamy.

Jeśli zależy nam jedynie na zdrowiu, na tym, by się nie przeziębić, by omijał nas katar, kaszel czy gorączka, zwyczajnie bierzmy witaminy. Wzmocnią układ odpornościowy, pomogą w chorobie. Suplementy są od czegoś innego. To rozwiązanie dla osób, które chcą czegoś innego. Liczą, że w prosty sposób uda im się osiągnąć efekty, do których inni dochodzą trudną ścieżką wyrzeczeń. Fajnie, że próbują, szkoda tylko, że w taki sposób. Ja osobiście zamiast połykać tabletki odchudzające, wolałbym popływać, pojeździć na rowerze czy pograć w piłkę nożną, ale jak to mówią – co kto lubi.